Radca Prawny dr Magdalena Mazur-Bądel

Odbyłam aplikację radcowską w Okręgowej Izbie Radców Prawnych we Wrocławiu. Jestem doktorem nauk prawnych w dziedzinie Procedura cywilna.

Praktykę zawodową w ramach Kancelarii Prawnej rozpoczęłam w 2006 roku.

Od kilkunastu lat współpracuję z wydawnictwem Presscom sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu, wydawcą specjalistycznych miesięczników „IT w Administracji” oraz „IT Professional”, na łamach których publikuję artykuły z zakresu prawa administracyjnego, pracy, autorskiego i mediów elektronicznych, a także prowadzę autorską kolumnę „W prawie”.

Jestem również autorką licznych publikacji naukowych z zakresu procedury cywilnej oraz uczestniczyłam w wielu konferencjach naukowych jako prelegentka. Dydaktyka jest moją pasją. Byłam członkiem zespołu szkoleniowego w ramach Projektu realizowanego przez Krajową Szkołę Sądownictwa i Prokuratury – „Wsparcie orzecznictwa i poprawa jakości usług publicznych na rzecz przedsiębiorców” – Projekt Systemowy „PWP Edukacja w dziedzinie zarządzania czasem i kosztami postępowań sądowych – case management”, którego odbiorcami byli sędziowie, asystenci, referendarze sądowi, oraz kadra kierownicza sądów.

Praktykę zawodową z powodzeniem łączę z działalnością naukową i popularno-naukową, choć od momentu obrony rozprawy doktorskiej praktyka pochłania mnie bez reszty.

Specjalizuję się w sprawach procesów cywilnych i gospodarczych. Na co dzień sporządzam wiele kontraktów z różnych dziedzin życia, ale również poszukuję nici porozumienia pomiędzy skonfliktowanymi stronami tych umów, zwłaszcza w obszarze najmów (także wielkopowierzchniowych). Z powodzeniem reprezentowałam swoich Klientów przez Urzędem Patentowym, gdzie udało się doprowadzić do unieważnienia znaku towarowego, zarejestrowanego przez nierzetelnego kontrahenta Klienta. Posiadam również wieloletnie doświadczenie w sporach z ZUS oraz sprawach konsumenckich i rodzinnych.

dr Magdalena Mazur-Bądel
partner, radca prawny

+48 668 132 383
magdalena@mazurbadel.pl