Radca Prawny Arkadiusz Bądel

Ukończyłem aplikację radcowską w Okręgowej Izbie Radców Prawnych we Wrocławiu.

Na długo przed uzyskaniem uprawnień i tytułu zawodowego radcy prawnego zdobywałem już umiejętności oraz doświadczenie. Praktykę zawodową rozpocząłem w 2008 roku w Kancelarii będącej wieloletnim liderem świadczenia usług prawnych na terenie Dolnego Śląska.

Fachowość zawodową zdobywałem w toku pracy na rzecz międzynarodowych korporacji oraz wiodących podmiotów gospodarczych, także tych notowanych na rynku regulowanym GPW,  m.in. w branży handlowej, produkcyjnej, chemicznej, budowlanej, IT, pozabankowego sektora finansowego oraz medycznej.

Dużo czasu i energii poświęciłem również rynkowi wierzytelności podmiotów publicznych, czy świadczenia usług na rzecz podmiotów leczniczych i branż powiązanych. Zajmuję się również zagadnieniami M&A, analiz due dilligence spółek kapitałowych, kompleksowej obsługi inwestycyjnych procesów budowlanych, czy due dilligence nieruchomości.

Posiadam również wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu sporów sądowych nierzadko z wielomilionową wartością przedmiotu sporu. Z powodzeniem również reprezentowałem swoich klientów przez sądami administracyjnymi oraz NSA m.in. w sprawach związanych z szeroko rozumianym procesem inwestycyjno-budowlanym oraz z zakresu regulacji rynku usług leczniczych.

Choć podstawowy cel jaki przyświeca mi w toku współpracy z Klientami, tj. podejmowanie działań zapobiegawczych i takie układnie stosunków prawnych, aby rozwiązanie siłowe poprzez procedurę sądową było ostatecznością, to proces sądowy jako kwintesencja zawodu prawniczego, w istocie jest moją pasją. Doświadczenia z sal sądowych pozwalają mi z należycie rozpoznać i zapobiegać ewentualnym przyszłym problemom, czy to w powstaniu sporu czy też wyjścia z niego obronną ręką.

Arkadiusz Bądel
partner, radca prawny

+48 503 061 133
arkadiusz@mazurbadel.pl